Tipy: Vytvor si rituál starostlivosti o pokožku celého tela

 
A prečo ak ho ešte nemáš, odporúčame začať čo najskôr.

Dať si sprchu a potom sa niečím natrieť je celkom bežné. Niekomu takáto rutina vyhovuje, ale pre ozaj výživnú starostlivosť o telo odporúčam pridať ešte krok až dva. A hlavne sa zamerať na kozmetiku, ktorú používaš a vytvoriť si svoj vlastný rituál, ktorý si zakaždým užiješ. Na čo si dať pozor a ako si vybrať vhodné kozmetické výrobky. Pokožka si predsa zaslúži plnohodnotnú starostlivosť. Starostlivosť, ktorá ťa bude baviť, užiješ si každú sekundu a tvoja pokožka bude doslova žiariť. Bude zdravšia, pružnejšia a hebká na dotyk.

V sprche alebo vo vani?

O kúpeľnom rituáli si spravíme ďalší článok.

Jemný sprchový gél

Jemný sprchový gél je základ každej správnej starosltivosti o telo. „Sprcháč“ na pokožke neostáva veľmi dlhý čas, ale je to stále čas, kedy majú aktívne látky možnosť reagovať s pokožkou. Fungovať, tak ako by fungovať mali. Či už sú to chemikálie, ktoré pokožku vysušujú a narúšajú jej štruktúru. Tak sú to aj látky, ktoré fungujú na pokožku ako zázračný balzam. A často aktívnym látkam stačí krátky čas, aby na telo účinkovali v plnej sile.

PREKVAPENIE! Ďakujeme, že čítate naše články a vzdelávate sa! Ako odmenu a pochvalu vám dávame zľavový kód "čítam", ktorý môžete využiť v našom e-shope TU a získate 3% zľavu na celú objednávku. Doprajte si k čítaniu našich článkov a k odpočinku s našimi produktmi kávičku alebo čaj!

Pokiaľ si na výbere sprchového gélu dáš záležať, vieš si zaručiť už v prvom kroku zdravšiu a nádherne hebkú pokožku. Zlepšiť tento efekt vieš jemnou sprchovou hubkou. Sprchová hubka gél lepšie napení a pokožku zároveň jemne exfoliuje (čistí od odumretých kožných buniek). Tým aj predlžuješ čas pôsobenia aktívnych látok na tvoju pokožku. A ten príjemný pocit ako si prechádzaš po svojej pokožke napenenou hubkou. Sprcha plná bubliniek a neodolateľných vôní. Ten pocit poznáme a toľko krát si želáme, aby nikdy neskončil. Ale vďaka tomuto návodu sa budeš ešte viac tešiť na druhý krok našej sprchovej rutiny.

Sprchový peeling

Dva až tri krát týždenne odporúčame spraviť si telový peeling. Jemná exfoliácia je presne to, čo tvoja pokožka potrebuje a (možno) tvojej pokožke chýba. Aby bol telový peeling účinný a aby si si ho čo najviac užila, peelinguj jemne. Jemnými krúživými pohybmi po mokrej pokožke tela. Moc netlač, nechceme podráždiť hornú vrstvu pokožky, alebo ju dokonca poškodiť. Soľný peeling s bambuckým maslom a marhuľovým olejom, ktorý zároveň jemne bublinkuje je pre mňa číslo jedna.

Pre citlivú pokožku je peelingovanie možné tiež. Všetko závisí od toho ako veľmi je tvoja pokožka citlivá a aký telový peeling používaš. Určite by sme odporučili vyskúšať na menej citlivom mieste na tvojej pokožke – to už vieš, ktoré je. A ak je to v poriadku, tak môžeš začať peelingovať celé telo, jemne, ale môžeš.

 

Sprchový olej

Ak máš veľmi veľmi suchú pokožku, alebo len túžiš viacej hydratovať, odporúčame pridať ako posledný krok telový olej. Či sprchový olej naozaj potrebuješ závisí skôr od toho, aký sprchový gél a peeling používaš. A či sa po sprche krémuješ, alebo si radšej užiješ olejovanie sprchovým olejom.

TIP: Horúca sprcha je fantastická, ale dlhá horúca sprcha vie veľmi rýchlo vysušovať pokožku.

 

Po sprchovaní

Maslo, mlieko, olej?

Máš radšej telové maslo našľahané ako obláčik? Presne také ktoré sa po pokožke až neopísateľne dobre rozotiera, rýchlo vstrebáva a pokožku zanecháva nebesky hydratovanú?

Alebo preferuješ telové mlieko, tak správne husté, aby sa neroztekalo, ale nebolo ani moc tuhé. Mlieko jemné a voňavé. Rýchlo prenikajúce do pokožky a zjemňujúce?

Alebo praktický telový olej, ktorým sa natrieš a takmer hneď sa do pokožky vpije? Telový olej plný skvalánu, ktorý pomáha ostatným látkam rýchlejšie a hlbšie prenikanie do pokožky?

Nech už je to akákoľvek forma. Tekuté, alebo tuhé. Podstatné, že si na tomto kroku dáš záležať. Tvoja pokožka aj keď je už po sprche super vyživená a hydratovaná. Všetko, či si na ňu v sprche dala sa aj zmylo. Na dlhodobú hydratáciu a starostlivosť odporúčam kozmetiku, ktorá na pokožke ostane.

Nie ale tak, aby bola pokožka mastná, ale aby si si pocit natierania tela užila. Či už máš rada olej alebo ľahké našľahané maslo, tento krok by si rozhodne nemala preskočiť. Tvoja pokožka si to zaslúži, ty si to zaslúžiš!

Prečo to ale robíš naozaj?

Aby si si užila svoj čas, je to tvoj rituál. Pusti si obľúbenú pesničku, zaspievaj si pri tom. A žiar!