História pilates stručne

Stručná história pilatesu – cvičenie pre vojnových veteránov

Pilates navrhol Joseph Pilates počas prvej svetovej vojny** s cieľom zlepšiť rehabilitačný program pre vracajúcich sa veteránov. Joseph Pilates bol presvedčený, že duševné zdravie aj fyzické zdravie sú nevyhnutné. Na pomoc zraneným vojakom odporúčal niekoľko presných pohybov, ktoré ovládajú a formujú telo. Tieto pohyby sa používali na obnovenie ich zdravia posilňovaním, naťahovaním a stabilizáciou kľúčových svalov v tele.

Vytvoril Pilatesove princípy na kondíciu celého tela napomáhajúce správnemu zarovnaniu, sústredeniu, koncentrácii, kontrole, presnosti, dýchaniu a. Pilatesova metóda je systém telesnej zdatnosti, ktorý Joseph Pilates vyvinul na začiatku 20. storočia. V roku 2005 cvičilo jedenásť miliónov ľudí (moc novších statistík nie je). Len v Spojených štátoch amerických pôsobí cez 14 000 inštruktorov. Pilates veril, že jeho metóda využíva myseľ na ovládanie svalov. V tomto programe sa zameriava na jádrové posturálne svaly, ktoré pomáhajú udržať telo.

Tie sú nevyhnutné na zabezpečenie opory chrbtice a následne podporujú celé telo. Pilates učí uvedomovať si dýchanie a zarovnanie chrbtice a zameriava sa na posilnenie hlbokých svalov trupu. Joseph Pilates bol legendárny tréner telesnej zdatnosti, ktorý sa narodil v Nemecku v roku 1880. Ako dieťa bol malý a krehký. To podnietilo jeho fascináciu pre fyzickú kondíciu, vďaka ktorej by bol silnejší a viac fyzicky zdatný. Neskôr sa stal vynikajúcim lyžiarom, boxerom a gymnastom. V roku 1926 si so svojou manželkou otvorili prvé štúdio v New Yorku. Mnohí z ich prvých klientov pochádzali z tanečného sveta.

PREKVAPENIE! Ďakujeme, že čítate naše články a vzdelávate sa! Ako odmenu a pochvalu vám dávame zľavový kód "citam", ktorý môžete využiť v našom e-shope TU a získate 3% zľavu na celú objednávku. Doprajte si k čítaniu našich článkov a k odpočinku s našimi produktmi kávičku alebo čaj!