Na niekoľkých pečatiach, ktoré boli objavené na lokalitách civilizácie údolia rieky Indus a ktoré pochádzajú z obdobia 3300 až 1700 rokov pred n. l., sú zobrazené kresby postáv, ktoré sú v joge. Existuje množstvo dôkazov podporujúcich myšlienku, že tieto obrázky zobrazujú formu rituálnej disciplíny, čo naznačuje, že ide o predchodcu jogy. Poukázal na to archeológ Gregory Possehl. Poukazuje aj na skutočnosť, že existuje šestnásť ďalších „jogínskych glyptov“. Tieto vyobrazenia poukazujú na skutočnosť, že jogovú pozíciu mohli používať nielen božstvá, ale aj ľudia. Possehl vyslovuje domnienku, že joga siaha až do ranej civilizácie v údolí rieky Indus.
Existuje veľmi známy obraz s názvom Pashupatiho pečať a objavil ho John Marshall. Domnieval sa, že ide o vyobrazenie a. Väčšina moderných autorít neverí myšlienke, že tento takzvaný „Pashupati“ predstavuje postavu Rudru alebo Šivu. Gavin Flood uvádza, že tieto názory sú len. Podľa neho z tejto pečate nie je jasné, či postava skutočne sedí v jogovej pozícii. Dokonca ani nevie, či tento tvar mal predstavovať.
Existujú však autority, ktoré podporujú myšlienku, že táto „Pashupatiho“ postava skutočne zobrazuje postavu v meditačnej alebo jogovej pozícii. Túto myšlienku podporuje známy archeológ Jonathan Mark Kenover.
V roku 2007 sa v cholistánskej púšti, ktorá sa nachádza v Pakistane, našli terakotové pečate. Jedna z týchto pečatí mala na jednej strane tri piktogramy. Keď sa pečať otočí, na druhej strane je „yogi„.