Bábätko, novorodenec

Môže sa novorodenec natierať krémom?

Každé novorodeniatko je uzlíček radosti s jemnou a hebkou pokožkou, akú nemá nikto iný. Mnohí novopečení rodičia si však neuvedomujú, že detská pokožka si vyžaduje špeciálnu starostlivosť, pretože je iná ako pokožka dospelých. Počas prvých 30 dní života prechádza pokožka bábätka výraznými zmenami, takže je náchylnejšia na vonkajšie faktory.

Môžem si novorodenca namazať pleťovou vodou?

To je otázka, nad ktorou si mnohí rodičia lámu hlavu. Existuje veľa informácií za aj proti používaniu pleťových vôd na novorodencov. Medzi výhody patrí poskytovanie vlhkosti, ktorá zabraňuje vysušovaniu a podráždeniu. Existujú však aj potenciálne riziká, napríklad alergie alebo používanie nevhodných výrobkov.

Výber správneho krému pre novorodenca

Nie všetky pleťové vody sú rovnaké, najmä ak ide o vášho drahého novorodenca. Je veľmi dôležité vyberať si výrobky s bezpečnými zložkami. Medzi odporúčané zložky patrí harmanček a aloe vera. Na druhej strane sa vyhnite krémom s obsahom parabénov alebo parfumácie, pretože môžu podráždiť detskú pokožku.

PREKVAPENIE! Ďakujeme, že čítate naše články a vzdelávate sa! Ako odmenu a pochvalu vám dávame zľavový kód "čítam", ktorý môžete využiť v našom e-shope TU a získate 3% zľavu na celú objednávku. Doprajte si k čítaniu našich článkov a k odpočinku s našimi produktmi kávičku alebo čaj!

Ako bezpečne aplikovať krém na novorodenca

Nanášanie pleťového mlieka je viac než len jeho natieranie. Je to moment zbližovania medzi rodičom a dieťaťom. Vždy začnite s malým množstvom a jemne ho vmasírujte do pokožky. Nezabudnite sa vyhnúť očiam a buďte opatrní v oblasti plienok.

Pochopenie bežných kožných ochorení u novorodencov

Detská pokožka je náchylná na rôzne ochorenia, ako je ekzém alebo kolíska. Rozpoznanie príznakov a znalosť spôsobu ich riešenia vám môže ušetriť veľa starostí. Ak si nie ste istí, vždy sa poraďte s pediatrom.

Časté otázky o krémovaní bábätka

Prečo sa pokožka môjho dieťaťa olupuje?

Je prirodzené, že u novorodencov sa vyskytuje určité olupovanie pokožky. Je to ich spôsob adaptácie na vonkajší svet. Ak však pretrváva, môže byť znakom suchosti a pomôcť môže používanie jemného detského krému.

Ako často mám kúpať novorodenca?

Novorodenca sa odporúča kúpať 2 až 3-krát týždenne. Nadmerné kúpanie môže zbaviť pokožku jej prirodzených olejov.

Môžem na novorodenca používať svoje osobné pleťové mlieko?

Najlepšie je vyhnúť sa pleťovým vodám pre dospelých, pretože môžu obsahovať zložky, ktoré nie sú vhodné pre jemnú detskú pokožku.

Sú organické pleťové vody lepšie pre moje dieťa?

Organické pleťové vody môžu byť dobrou voľbou, pretože zvyčajne neobsahujú škodlivé chemikálie. Vždy však skontrolujte zoznam zložiek.

Ako otestovať nové pleťové mlieko na alergické reakcie?

Vykonajte náplasťový test nanesením malého množstva na kúsok pokožky a počkajte 24 hodín. Ak sa nevyskytne žiadna reakcia, je spravidla bezpečný.

Mám sa pred použitím konkrétneho krému poradiť s pediatrom?

Vždy je dobré poradiť sa s pediatrom, najmä ak má vaše dieťa citlivú pokožku alebo existujúce kožné ochorenia.

Zhrnutie

Zabezpečenie toho, aby pokožka vášho novorodenca zostala jemná, pružná a zdravá, si vyžaduje trochu starostlivosti a veľa lásky. Pamätajte, že každé dieťa je jedinečné, takže to, čo funguje na jedno, nemusí fungovať na iné. Vždy zostaňte informovaní a v prípade pochybností sa poraďte s odborníkmi. Pokožka vášho dieťaťa sa vám poďakuje!