Feng Shui tipy - 4 zvieratá pre hojnosť

Feng Shui tipy – štyri nebeské zvieratá môžu prilákať do vášho života hojnosť

Umiestnenie Štyroch nebeských zvierat na podporu a povzbudenie pozitívnej čchi je kľúčovým princípom Školy formy Feng Shui, najstaršej a najtradičnejšej metódy Feng Shui. Táto škola feng šuej sa zameriava na tvary zeme v bezprostrednom okolí, aby určila dobré a zlé umiestnenie pre naše domovy. Za posledných niekoľko sto rokov sa používanie tvarov terénu vo Feng Shui stalo menej populárnym, najmä na západe. V našich moderných mestách má mnoho ľudí pocit, že používanie tvarov krajiny už nie je relevantné, a preto sme sa obrátili k iným spôsobom podpory pozitívnej energie v našich domovoch. Je však škoda úplne zahodiť staré myšlienky, keď nájdeme nové metódy, a preto sa v tomto článku budem venovať tomu, čo sa môžeme naučiť od starých majstrov feng šuej a Štyroch nebeských zvierat.

Podľa školy Feng Shui by dom, ktorý je naplnený pozitívnou čchi, mal mať Štyri nebeské zvieratá na každom zo štyroch hlavných bodov kompasu mimo vášho domu. Štyri nebeské zvieratá, zelený drak, červený fénix, biely tiger a čierna korytnačka, sú reprezentované tvarmi a formami krajiny v prostredí okolo domu.

Pozrime sa na každé z týchto zvierat osobitne:

PREKVAPENIE! Ďakujeme, že čítate naše články a vzdelávate sa! Ako odmenu a pochvalu vám dávame zľavový kód "citam", ktorý môžete využiť v našom e-shope TU a získate 3% zľavu na celú objednávku. Doprajte si k čítaniu našich článkov a k odpočinku s našimi produktmi kávičku alebo čaj!
  1. Prvým zo štyroch nebeských zvierat je zelený drak. Ako prvé zo zvierat sa Zelený drak nachádza na východe domu, kde vychádza slnko. Zelený drak predstavuje jar a do domu prináša bohatstvo a blahobyt. Vo formulárovej škole Feng Shui je Zelený drak reprezentovaný nízkym kopcom na východe vášho domu.
  2. V prednej časti domu sa nachádza červený fénix. Červený fénix je otočený na juh k slnku a predstavuje oheň a leto. Červený fénix prináša do vášho domu slávu, úspech a nové príležitosti. Prostredie v prednej časti domu by malo byť rovné alebo mierne ponorené a mala by ním prúdiť línia energie, ktorou v dávnych dobách bola rieka alebo potok, ale v súčasnosti to môže byť aj cesta alebo chodník.
  3. Keď sledujeme pohyb slnka, na západe od domu sa nachádza Biely tiger. Biely tiger predstavuje jeseň. Bieleho tigra predstavuje nízky kopec na západ od vášho domu. Biely tiger bráni šťastiu, aby utekalo z domu, preto je veľmi dôležité, aby ste na tejto strane domu nemali pôdu, ktorá sa zvažuje smerom od domu.
  4. A nakoniec, v zadnej časti domu, smerom na sever sa nachádza Čierna korytnačka, ktorá predstavuje zimu. Čiernu korytnačku predstavuje vysoká hora, ktorá poskytuje domu silnú ochranu, oporu a stabilitu.

Pri dnešnom uvažovaní o umiestnení domu sa kladie menší dôraz na smery štyroch nebeských zvierat a väčší dôraz sa kladie na to, ako váš dom sedí v jeho prostredí. Pri pohľade na to, ako váš dom sedí, vždy považujem za najlepšie najprv zvážiť, ako sedíte v kresle. Ak sedíte v kresle, ste dobre chránení na chrbte, máte oporu po bokoch a vpredu máte otvorený priestor. Teraz sa zamyslite nad svojím domom, v ktorom sedíte v kresle. Takto by mal sedieť váš dom vo svojom prostredí, chránený vzadu, s oporou po stranách a s otvoreným výhľadom vpredu. V našom modernom prostredí, najmä ak žijete v meste alebo v mestskej zástavbe, nie je ľahké nájsť prirodzené formy krajiny, ktoré by poskytovali túto oporu a šťastie v našom prostredí. Môžeme si však vytvoriť vlastné tvary, formy a štruktúry, ktoré nám poskytnú rovnakú ochranu a pohodu, akú hľadali starovekí majstri feng-šuej, keď začali praktizovať feng-šuej.

Keď stojíme pri vchodových dverách a pozeráme sa smerom von, strany nášho domu by mali mať určitú oporu. Túto oporu nám môže poskytnúť iný dom, plot, živý plot, rad stromov alebo záhradný múr. V ideálnom prípade by sme nechceli, aby táto opora bola vyššia ako náš dom ani príliš vzdialená.

V zadnej časti nášho domu chceme cítiť maximálnu ochranu. Tu by mala byť v ideálnom prípade vysoká konštrukcia chrániaca náš dom, ktorou opäť, ak nemáte v zadnej časti domu vhodný kopec alebo horu, môže byť iná budova, múr, plot, rad stromov alebo živý plot. V zadnej časti domu by sme chceli, aby táto ochrana bola buď vo výške nášho vlastného domu, alebo o niečo vyššia a nie príliš blízko, aby sa náš dom cítil utláčaný.

A napokon, predná časť nášho domu by mala byť otvorenou plochou, ktorá je rovná alebo sa mierne zvažuje. Mala by tam byť nejaká forma chi línie, ktorá môže mať podobu buď cesty, alebo rieky. Ak je medzi vchodovými dverami a cestou alebo riekou prekážka, mala by byť dostatočne nízka, aby sme cez ňu videli.

V ideálnom svete by sa náš dom na svojom pozemku nachádzal takto, ale bohužiaľ, nie vždy žijeme v ideálnom svete. Ak váš dom nemá prirodzené tvary pozemku a je len malá alebo žiadna možnosť ich fyzicky vytvoriť, potom môžete použiť symboliku. Ak používate symboliku, vždy pamätajte na to, aby ste predmet umiestnili na miesto a zároveň vykonali tri tajomstvá posilnenia.

V oblasti Zeleného draka stimulujte dračiu čchi zasadením vysokého stromu alebo zavesením drevenej zvonkohry. Ak na tejto strane domu nemáte žiadny vonkajší priestor, pridajte na túto stranu domu niečo z dreva alebo zaveste na ľavú stenu domu (na ľavú stranu, keď sa pozeráte von z domu) obraz, ktorý obsahuje draka.

V oblasti Červeného fénixa je dôležité, aby ste stimulovali jangovú čchi zavedením pohybu. To môžete dosiahnuť zavesením drevenej zvonkohry, kryštálu alebo vytvorením pohyblivého vodného prvku v prednej časti. Predná časť domu je tiež vhodným miestom na oslavu Červeného fénixa vysadením červených kvetov a rastlín a postavením vtáčieho stolíka.

V oblasti Bieleho tigra je veľmi dôležité, aby sa pôda nezvažovala smerom od domu. Ak je to vo vašom prostredí tak, zaveste kovovú zvonkohru alebo postavte svetlá vo vonkajšom priestore. Ak na tejto strane domu nemáte vonkajší priestor, zaveste obraz bieleho tigra, predstavte kovovú sochu alebo zaveste kovové mince na pravú stenu vášho domu (pravú stranu pri pohľade z domu).

V oblasti Čiernej korytnačky stimulujte korytnačiu čchi pridaním vody alebo zrkadiel do tejto časti domu. Pre najlepší pocit ochrany zabezpečte, aby zadná časť vášho domu bola súkromná, a ak máte vzadu otvorený pozemok, pokúste sa vytvoriť pocit súkromia. Ak nemáte vzadu žiadny vonkajší priestor, zaveste si na vzdialenú zadnú stenu domu obraz s čiernou korytnačkou alebo obraz horskej scény.